Dieta dziecka powinna być bogata w witaminy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu i jego rozwoju. Pomocny będzie również suplement diety Forever Kids. Są to witaminy dla dzieci w formie tabletek do ssania, o pysznym, winogronowym smaku.

Zbilansowana dieta, w której znajdują się świeże warzywa, owoce oraz produkty pełnoziarniste, zapewni dziecku odpowiednią ilość witamin. Jednak w niektórych przypadkach, na przykład po chorobie lub w okresie jesienno-zimowym, warto podawać dziecku multiwitaminowy suplement diety, który wzmocni organizm dziecka.

Forever KIDS skład

W składzie Forever Kids znajdują się takie witaminy, jak:

Witamina A, nazywana również retinolem lub prowitaminą A, wpływa na wzrost oraz prawidłowy rozwój organizmu. Bierze udział w procesie tworzenia kości, a także w produkcji hormonów. Ma korzystne działanie na wzrok oraz skórę, dodatkowo chroni organizm przed chorobami serca i nowotworami.

Witamina B1 przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania serca, mięśni oraz układu nerwowego. Bierze również udział w produkcji energii i czerwonych krwinek. Jej niedobór może powodować m.in. pogorszenie wzroku, kłopoty z pamięcią i koncentracją, obrzęki kończyn, nudności oraz wymioty.

Witamina B2 ma wpływ na produkcję energii, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i wzroku. Odpowiada też za stan skóry oraz błon śluzowych. Objawami jej niedoboru są m.in. problemy z widzeniem, zaczerwienione i wrażliwe na światło oczy. Kąciki ust oraz wargi mogą pękać, a włosy wypadać.

Witamina B3, inaczej niacyna lub witamina PP, ma korzystny wpływ na kondycję włosów oraz skóry. Korzystnie wpływa na system nerwowy, przyczynia się również do produkcji energii. Bierze także udział w tworzeniu czerwonych krwinek.

Witamina C, czyli kwas askorbinowy, ma silne działanie przeciwutleniające, dzięki czemu chroni komórki przed uszkodzeniami i obumieraniem. Wzmacnia układ odpornościowy, ma korzystny wpływ na stan kości, chrząstek, a także więzadeł. Przyspiesza gojenie się ran, ułatwia też przyswajanie żelaza.

Witamina D odgrywa ogromną rolę w mineralizacji kości, w okresie rozwojowym odpowiada za kształtowanie się kości oraz zębów. Jej niedobór u dzieci powoduje powstawanie krzywicy, zmniejszenie masy kostnej, a także zaburzenia mineralizacji kości.

Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, chroni przed chorobami układu krążenia, bierze także udział w krzepnięciu krwi. Objawy jej niedoboru to m.in. nieprawidłowe gojenie się ran i rogowacenie skóry. Niedobór u dzieci może powodować niedokrwistość oraz zaburzenia wzrostu.

Witamina K odpowiada za prawidłowe krzepnięcie krwi, ma również wpływ na metabolizm układu kostnego. Jej niedobór powoduje dłuższe gojenie się ran oraz krwotoki, może również przyczynić się do powstania osteoporozy.